Przejdź do treści

O Roundup®

Najskuteczniejszy środek ochrony roślin

Glifosat, aktywny składnik ROUNDUP, został pierwotnie wynaleziony przez szwajcarskiego chemika, dr Henry'ego Martina w 1950 roku, ale jego chwastobójczy charakter został odkryty dopiero po sprzedaży do Monsanto.

Glifosat został po raz pierwszy przygotowany w laboratorium Monsanto w maju 1970 r. przez chemika Monsanto, Dr. Johna Franza. Wstępne dane dotyczące badań szklarniowych były dostępne na początku czerwca 1970 roku. Początkowe wyniki były tak obiecujące, że wiele testów wtórnych zostało pominiętych, aby można było przyspieszyć próby terenowe.

Monsanto wprowadziło ROUNDUP jako herbicyd powschodowy, nieselektywny na kilka rynków światowych począwszy od roku 1974. Obecnie glifosat jest najczęściej stosowanym środkiem ochrony roślin na świecie. Jest zatwierdzony do stosowania w ponad 100 uprawach i skutecznie zwalcza ponad 300 gatunków chwastów. Stanowił większość sprzedawanych aktywnych składników ochrony roślin na świecie w roku 2010.

Produkty Roundup

Nasze produkty stanowią idealne narzędzie w walce z chwastami na polach uprawnych, w sadach, szkółkach leśnych, użytkach zielonych czy terenach przemysłowych.
Roundup jest tylko jeden!

Gdzie kupić?